Jak stárne naše pleť. Vyvarujte se prvním viditelným vráskám

Stárnutí je nevyhnutelný proces, který potká každou ženu a každého muže. Zatímco pánové jsou toho názoru, že je to pouze fáze života, která jednoho dne přejde, ženy si s přibývajících vrásek na svém obličeji dělají starosti. Co jim podává pomyslnou pomocnou ruku je tzv. elixír mládí, což je mix účinných složek, například formou prášku na umíchání koktejlu a obsahuje řadu tělu potřebných složek jako je právě rybí kolagen, ceramidy, bromelain, kyselina hyaluronová a řadu dalších, které navracející pleti pružnost a ztracenou elasticitu, jinými slovy „omlazení“.

Pokud se stárnutí obáváte nebo pokud už první mimické vrásky nastupují, možná se ptáte, jak konkrétně stárne vaše pokožka. Zmiňované mimické vrásky jsou totiž pouze tou první fází stárnutí, ke které dochází v období mezi pětadvacátým až pětatřicátým rokem života. V této době se začíná projevovat snížená tvorba kožního mazu a vyskytuje se dehydratace. Tyto dva faktory s přibývajícím věkem napáchají obrovskou škálu škod. 

Poté nastupují elastotické vrásky

Naše pokožka je dále sužována takzvanými elastotickými vráskami, které nastupují v další fázi stárnutí. Evidujeme povadnutí hlavně spodní výstelkové vrstvy kůže a produkce kolagenu se výrazně zpomaluje. Poté se zastavuje v okamžiku, kdy překročíme hranici čtyřicátého roku života. 

Abychom tak velkou rychlostí neztratili svůj mladistvý vzhled, je důležité podpořit tvorbu kolagenu a pleť maximálně hydratovat. Také je veledůležité, abychom dennodenně o svůj obličej pečovali, čistili ho a mazali ho. 

Další fáze stárnutí se pojí s přechodem

Takzvané atrofické vrásky se začínají objevovat kolem padesátého roku života. V této fázi mají ženy sklon k tomu vyzkoušet například botox nebo hyaluronové výplně. Jejich pleť se stává povislou, vrásky už nejdou na prstech jedné ruky spočítat. 

Jako poslední přijdou gravitační vrásky

Abychom proces stárnutí naší pokožky uzavřeli, musíme zmínit také takzvané gravitační vrásky, které se nám na obličeji začínají vyskytovat kolem šedesáti let. Jsou v podobě degenerace kůže. Pleť se stává ochablou a povislou.

Sdílet článek