Matrace, se kterou nebudou bolet záda

Plánujete rekonstrukci ložnice? Chcete si koupit novou postel? Její výběr byste neměli uspěchat. Kvalitní lůžko se skládá ze zdravotní matrace, správně zvoleného roštu a samotné postele. Měla byste vědět, že se nebude jednat o investici za pár korun. Kupujete lůžko, které vám bude sloužit několik let, a proto se nebojte uvolnit větší sumu na nákup. V dnešním článku se podíváme, jak vybrat matraci a rošt, aby už záda nebolela.

V první řadě byste se měli zaměřit na kvalitu matrace a hned za ní by měl následovat výběr roštu. Obecně je známo, že člověk třetinu svého života prospí. Už jen tato informace by vás měla přesvědčit o tom, že byste měli usínat na pohodlném podkladu. Zdravý spánek ovlivňuje vaše nálady, chování, pracovní nasazení a také se podílí na vašem zdraví. Než půjdete do obchodu pro novou matrac, nejprve si uvědomte, co vám na té dosavadní vadilo.

Ložnice – místo, kde budete spát

Jestliže máte samostatnou ložnici, máte z poloviny vyhráno. Usínat byste měla v dobře větrané, nepřetopené a klidné místnosti. Okna by měla být zatemněna, aby bylo v místnosti co nejméně světla. Ložnice je místnost, která je určena výhradně k odpočinku a spánku, a tak by se zde neměly nacházet žádné pracovní koutky. Práci před vstupem do ložnice odložte. Během spánku si máte odpočinout, přijít na jiné myšlenky a načerpat nové síly, nikoliv neustále myslet na práci.

Dominantou místnosti je ložnice, která by vás měla uspokojovat nejen svým designem, ale také funkčností. Podklad by měl být takový, aby matrace větrala. Pod lůžkem neukládejte žádné předměty, protože by se zde držel prach a v něm roztoči, což pro matraci není ideální. Během spánku si tělo odpočine, uvolní se, prokrví se vám klouby a naberete ztracenou energii.

Jak vybrat matraci?

Současný trh je rozmanitý a nabízí pestrou škálu matrací. Jestliže nemáte s výběrem matrace zkušenosti, obraťte se na spánkové studio, ve kterém vám poradí odborník. Není možné říci, která matrace je na trhu ta nejlepší, protože se to odvíjí od zvyklostí a pocitů uživatelů. Někdo preferuje pružiny, někdo zvolí raději pěny či sendviče. Ale jsou i jedinci, kteří dají přednost spíše přírodním materiálům. Výběr matrace však rozhodně neuspěchejte.

Budete-li matraci kupovat v kamenné prodejně, nebojte se ji vyzkoušet a chvíli si na ní poležet. Vyzkoušejte několik tuhostí, abyste zjistila, která vám nejvíce vyhovuje. Najděte si matraci, na které se vám bude spát jedna radost.

Sdílet článek