Postel, s kterou si necháte zdát sladké sny

Možná jste již četli spoustu článků, ve kterých jsou statistické údaje o tom, kde kolik času strávíte. Tato čísla se vám budou zdát neuvěřitelná, ale existuje jedno místo, které všechna ostatní dá do kapsy. Postel. Tento nenápadný kus nábytku se nachází v ložnici a průměrný člověk v posteli stráví téměř třetinu svého života. A to je důvod, proč byste měli věnovat výběru postele značnou pozornost. V dnešním článku se podíváme, jak vybrat postel, na které si necháte zdát sladké sny.

Lidé často vyhledávají prostornou, ale přitom levnou postel. Takový přístup je ale špatný. Budete snad šetřit na nové televizi s režimem 3D? Budete snad šetřit na novém smartphonu s nejlepšími funkcemi? Nebudete, tak nešetřete ani na posteli, která vám dopřeje kvalitní spánek. Během spánku čerpáte energii a přicházíte na nové myšlenky. V noci se tělo regeneruje, ale potřebuje k tomu také správný podklad.

Kvalitní postel je základ

Během spánku musí být páteř v přirozené poloze, abyste se cítila co nejpohodlněji. Budete-li používat špatnou matraci, mohou se u vás projevit brzy bolesti zad, problémy s vnitřními orgány a podobně. Vyhněte se produktům, které jsou běžně dostupné v supermarketech, a investujte do kvalitních matrací a postelí přímo ve specializovaných prodejnách.

V první řadě připoutá vaši pozornost rám postele. Jeho podoba může vyhovovat vašemu vkusu. Rám postele se vyrábí ve standardizovaných velikostech, a tak se dá zpravidla sehnat i vhodná matrace. Rámy jsou k dostání z dýhovaného dřeva, z lamina, z masivního dřeva, ale také můžete zakoupit rám čalouněný či kovový. Je pouze na vás, kterému materiálu dáte přednost. Šířka by měla být standardně 90 cm. Zvolíte-li jeden a půl lůžka, pak se vám nabízí buď 120 cm, nebo 140 cm. Pro dvoulůžko se pak doporučuje šířka 180 až 220 cm.

Výška postele by měla být tak, aby byla lehací plocha 50 cm nad zemí. Ale zde záleží také na vaší výšce. Musí se vám z postele pohodlně vstávat a pohodlně na ni ulehat.

Sdílet článek