Se zubními implantáty k zářivému úsměvu

Toužíte po krásných zubech, se kterými na tváři vykouzlíte zářivý úsměv? Přemýšlíte o zubních implantátech, které vám navrhl váš dentista jako nejschůdnější řešení? Než se v novém roce vrhnete pod ruce specialistů a necháte si navrtat zuby do čelistní kosti, nejprve se o zubních implantátech informujte podrobněji. V dnešním článku se proto podíváme, na co si dát pozor, na kolik vás zubní implantáty vyjdou a zda jste ideální kandidátkou.

Pokud vám vypadl přední zub, asi vás bude trápit neestetický vzhled. Možná vás už napadlo, že byste si mohli tento zub nahradit zubním implantátem, o němž se dnes mluví prakticky všude. Zubní implantát je na první pohled nejvhodnější řešení. Původní kořen je nahrazen jakýmsi šroubem, na který se nasadí titanový ústní pilíř a nakonec je nasazena krásná korunka, která je od ostatních zubů k nerozeznání. Se zubními implantáty se nebudete tak trápit jako s protézou. Než ale vejdete do zubni ordinace s tím, že chcete nové zubní implantáty, přečtěte si o nich více.

Zubní implantát má nahradit přirozený kořen zubu a vyplnit tak mezeru mezi dvěma či více zuby. Jedná se o moderní způsob, jak nasadit nový zub, aniž by byla nutnost obrušovat okolní zdravé zuby, jak se to provádělo dodnes prostřednictvím můstku. Může se stát, že vaše tělo zubní implantát nepřijme. V takovém případě se nemusíte bát, že by došlo k poškození vlastních tkání, protože ihned po vyjmutí zubního implantátu se tkáně zahojí a je možné implantát znovu zavést do čelistní kosti.

Ptejte se u svých stomatologů!

Každý stomatolog nabízí jiné řešení a jiný ceník. Cena zubního implantátu se odvíjí od toho, jaký zub chcete udělat. Ale zpravidla se cena zubního implantátu pohybuje kolem 15 tisíc korun. Některé zuby však vyjdou i na 35 tisíc korun. Cenovou kalkulaci vám po prohlídce stanoví právě váš stomatolog.

Zubní implantáty nejsou vhodné pro každého. Než jsou implantáty vsazeny do dutiny ústní, je nezbytné provést vyšetření, které zjistí, zda jste vhodnou kandidátkou. Posuzuje se váš celkový zdravotní stav. Zubní implantáty nejsou vhodné pro pacienty s cukrovkou, metabolickými chorobami či onkologickým onemocněním.

Sdílet článek