Vybrat jídelní židličku pro vaše dítě není jednoduché

Každá maminka chce pro své dítě to nejlepší na trhu. Jakmile se vaše ratolest narodí, kupujete kvalitní dětskou výživu, kojenecké oblečení a nešetříte ani na dětské postýlce. S postupem času budete potřebovat také jídelní židličku, kdy už dítě začne jíst samo. Současný trh je rozmanitý a nabízí pestrou škálu jídelních židliček. A my se v dnešním článku podíváme, jak by měla správná jídelní židlička vypadat.

Existuje celá paleta dětských jídelních židliček, které jsou multifunkční. Jidelni zidlicka slouží dětem od šesti měsíců až do tří let. A židličky se používají nejen na krmení, ale spousta z nich je určena i na zábavu. Židličky nabízí možnost polohování, regulace vzdálenosti tácu od dítěte, chrániče pásů a podobně. Když budete vařit, můžete své dítě do jídelní židličky usadit, dát mu tam hračky a nechat ho, ať se hraje.

Na druhé straně stojí klasické dřevěné jídelní židličky, které nenabízí žádné regulace a nastavení. Ale u všech typů jídelních židliček je kladen důraz na bezpečnost, vysokou odolnost a maximální funkčnost. Jídelní židlička by měla být také stabilní a pevná, aby se v ní dítě nepřevrhlo. Cena jídelní židličky se šplhá do řádů tisíc korun, ale investice se určitě vyplatí, navíc plánujete-li další ratolest.

Bezpečnost je na prvním místě

Jídelní židličky jsou opatřeny kolečky s brzdami na zadních nožkách. Přední nohy jsou zcela bez koleček. Dále je důležitý materiál, ze kterého je židle vyrobena. Moderní je také pohodlné polstrování, k němuž se používají nezávadné látky. U jídelní židličky by se měl dát jídelní pult odejmout, aby se později mohla židlička pouze přisunout ke klasickému jídelnímu stolu v jídelně.

Investujte do kvalitních produktů, které se vám odmění dlouhou životností. Nemusíte se bát, že vaše dítě bude v nebezpečí, ba naopak.

Sdílet článek