Dlouhým nehtům je konec. IN jsou krátké!

Stejně jako se objevují nové módní trendy ve světě oblečení, se objevují i nové trendy ve světě nehtů. Dlouhým nehtům je v novém roku 2014 konec. Na řadu přichází krátké nehty, které jsou podle průzkumů IN už od konce loňského roku. Dlouhé nehty sice dlouhé roky představovaly něco jako sex-appeal, a proto se jim dávala přednost více než krátkým nehtům. Ale věřte či nevěřte, i krátké nehty mohou být sexy. V dnešním článku se na tento nový módní trend podíváme podrobněji.

Byly prováděny průzkumy, které ukázaly, že dlouhé gelové nehty se dostávají do pozadí a na jejich místo nastupují nehty krátké. Nejen na českých ženách, ale také v cizině si můžete povšimnout, že jejich ruce zdobí krásné a upravené nehty, které působí elegantně. Oblíbenost dlouhých nehtů je na ústupu i z důvodu, že spousta mužů hodnotila dlouhé nehty negativně.

Objevily se názory, že jsou dlouhé nehty kýčovité. Z praktického hlediska splňují krátké nehty lepší funkci než dlouhé, čehož si povšimli také muži. Ne jeden muž odsuzuje dlouhé nehty u žen, protože se mu to nejen vzhledově nelíbí, ale také nechápe, jak může žena s dlouhými nehty pracovat a podílet se na různých činnostech. A pokud se nechcete dlouhých nehtů vzdát, nemusíte, jen najděte kompromis mezi krátkými a dlouhými nehty. Ne nadarmo se říká, že někdy méně je více.

Jak by měly krátké nehty vypadat?

S příchodem nového roku se objevují také nové trendy. Krátké nehty, které jsou v zimní sezóně 2014 IN, by neměly být přeplácané. Doporučuje se zvolit barevný lak na nehty, ale použít pouze jednu barvu. Preferujete-li malby, doporučujeme zvolit decentní styl. Nejlépe působí ornamenty a různé malby, s nimiž musíte mít ale trpělivost.

Pokud bychom se měli zaměřit na tvar nehtu, potom byste měli nehty upravovat tak, aby byly zastřižené do čtvercového tvaru s mírně zaoblenými rohy. Velké oblíbenosti se těší ale i takzvané 3D nehty, které zasahují do prostoru. Je možné si tedy na nehty dát nějaké růžičky, malé kuličky a podobně. Ale taková zdobení doporučujeme pouze na různé události, jako je svatba či oslava, nikoliv na denní nošení.

Sdílet článek